icn
icn
icn
img
img

מדוע יש לך רק 30 שניות להימנע מנטישה של לקוח מהאתר?

img

על מנת לקדם ולפתח עסק באמצעות האינטרנט, לרוב חברות יוצרות אתרים תדמיתיים \ חנויות אינטרנט - זה מועיל עבורם לספר על המוצרים והשירותים שלהם לקהל הרחב ביותר.

תוך שימוש באוטומציה של תהליך רכישת המוצר או שירות: הוספת מספר עצום של תמונות לאתר, סרטונים, יצירת תיאור מפורט של המוצר ואמצעי תשלום נגישים, הינך מספק מענה רק לחלק מהקהל, אך מה לגבי החלק האחר שנשארו לו שאלות והוא וזקוק לייעוץ נוסף לפני הרכישה? 

למעשה מדובר בסך הכל במצב טוב,  כוון השירות שלך עניין את הלקוח, כלומר הוא לא היה אדיש כלפיך השירותים שהינך מציע. כאן מגיע רגע חשוב מאוד, כלומר לענות ללקוח תוך 30 שניות, אחרת בזמן שהוא ממתין לתשובתך, הוא פשוט יאבד עניין ויחפש את עצמו באתר אחר. בעולם המודרני הקונה לא רוצה לחכות, כי אם הוא לא יקבל את המוצר ממך, יכול להיות שהוא יקבל אותו מהמתחרה שלך, מהר יותר ואולי תמורת פחות כסף.

כתוצאה מכך, כל חברה עומדת בפני שאלה חשובה, כיוון שישנם מגבלות משאבים, מה הדרך הטובה ביותר לרצות את הצרכן?! הרי משאבי האנוש של התמיכה הטכנית שיש ברשותך, הינם מוגבלים, והמנהל לא תמיד יכול לענות מיד לשאלת הלקוח, הוא לא עובד 24/7. יותר מכולם, הנושא הזה רלוונטי במיוחד בקרב עסקים קטנים ובינוניים, חברות אינן יכולות או למעשה צריכות לתחזק צוות גדול של תמיכה ושירות לקוחות שיעבד בקשות הלקוח מסביב לשעון.

מעבר לכך, נוצר מצב כאשר לקוח יוצר קשר דרך הרשתות החברתיות כמו פייסבוק, ווצאפ, בעוד שהחברה משליכה את כל כוחה לעיבוד בקשות באמצעות דואר אלקטרוני וצ'אטים בתוך האתר, כיוון שאין מענה בכל ערוצי התקשורת, אתה מאבד לקוח פוטנציאלי, כמו שהלקוח מאבד עניין בעסק שלך.

בדיוק בשביל זה, ישנם  צ'ט-בוטים של רשתות סוציאליות הכי פופולריות: פייסבוק, ווצאפ, אשר יעזרו לך לתת מענה ללקוחות מכל החזיתות ולהגדיל היקף המכירות.

בהמשך תמצאו כמה טיפים (אפשרויות) לשימוש בצ'ט בוטים שיעזרו לכם לא לאבד לקוח.

  1. צ'אט בוט יכול לענות על שאלות נפוצות.

בדרך כלל לקוחות שואלים את אותן השאלות וכדי לייעל את מחלקת תמיכת הלקוחות  שלך, בוט יכול לענות על שאלות אלו. לדוגמא, סטאטוס שליחת הסחורה, ( יכול לבדוק סטאטוס מול חברת משלחים) האם ישנן עמלות נוספות, זמן ביצוע, עלות קריאת מומחה לבית או עלות הייעוץ הראשון.

  1. צ'אט בוט יכול לנסות לתת מענה אוטומטי או לזהות צורך ולכוון לשיחה עם נציג. 

אם הלקוח לא מצא / לא קיבל תשובה לשאלתו, הבוט יציע לו לחבר אותו עם נציג. אם הנציג יהיה פנוי לשיחה, הוא יענה מיד, ואם לא, הבוט יודיע ללקוח שיצרו איתו קשר בקרוב.

  1. לעיתים נציג האתר מצטרף לשיחה עם לקוח, רק לאחר שעבר את כל השאלות של צ'אט בוט בסיסי

ואז הוא מחליף אותו לנציג בנושא הלקוח. זה לוקח זמן וזה מעצבן  לקוח. עזור ללקוח לפתוח מיד בשיחה עם המומחה המתאים, באמצעות הצ'אט בוט, הלקוח יכול לבחור את הנושא שבהן הוא צריך לקבל ייעוץ, למשל עם נציג במחלקת מכירות, או להיפך עם נציג בתמיכה טכנית. זה יעזור ללקוח לקבל תשובות לשאלותיו בצורה מהירה ומדויקת יותר, בנוסף תוכל לצפות בלייב בהתכתבות צ'אט בוט עם לקוח ולהצטרף לשיחה בכל רגע הנתון. 

  1. ניתן להתקין את צ'אט בוט באתר, ולא לעבוד רק בפייסבוק עצמו.

אם אתה מתקין צ'אט בוט באתר, אין צורך להתקין שירותים שונים עבור צ'אטים, צ'אט בוט מספק כל הפתרונות

  1. אין צורך להיכנס לאתר על מנת לבצע רכישה 

אם משתמש מצא את החברה שלך ברשתות חברתיות ויש לו שאלות נוספות, אז הוא יכול לקבל תשובות בלי לבצע לחיצות מיותרות, לעבור לאתר שלך וכ"ו. ואם תגדיר את האפשרות "קנה באינטרנט", המשתמש יבצע רכישה ישירות בצ'אט בפייסבוק ללא יציאה לדף אחר. 

  1. כל לקוח מעריך את מגוון רחב של אמצעי  התקשורת וזמני תגובה עם נציג החברה.

מענה אוטומטי יסירו את הצורך בגורם האנושי 24 שעות ביממה וישפרו את איכות השירות ללקוחותיך.

כלי פשוט כל כך כמו צ'אט בוט יאפשר לך לשמור על הלקוחות שלך, לספק להם מידע ברמה הגבוהה ביותר ובמקביל להפוך את התהליך לאוטומטי.

img
img

אחרי סיור קטן באתר שלנו, אולי ניפגש? כתבו לנו!

נשמח לחזור אליך במשך היום

img

כתבו לנו

כתבו לנו

כתבו לנו

יש לנו הצעה ייחודית עבורכם, פשוט כי אנחנו רוצים להכיר אתכם טוב יותר וללמוד יותר על הפרויקט שלכם. השאירו את הפרטים שלכם ותנו למנהל הפרויקט שלנו במהלך השיחה את הקוד הסודי: 2022 ותקבלו 10% הנחה על הפרויקט שלך

קבל הנחה נוספת

%

חוות דעת

icn
img